Het forum is gemigreerd

Let op: in juli 2026 hebben wij het forum gemigreerd naar nieuwe software.
Heeft u al een account? Klik dan eerst op "Wachtwoord vergeten" om een nieuw wachtwoord aan te vragen. Daarna kunt u weer inloggen.

Remco Campert 80 jaar

Lees meer
16 jaren 11 maanden geleden #10053 door Dettie_3
Remco Campert 80 jaar werd gestart door Dettie_3
Ruim zestig schrijvers en dichters brengen een poëtische ode aan Remco Campert ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag vandaag, 28 juli. Bij uitgeverij De Bezige Bij verschijnt volgende week Poëzie is een daad - 80 gedichten voor Remco Campert.

De gedichten zijn speciaal voor de jarige job geschreven, liet de uitgever donderdag weten.



Aan de bundel hebben auteurs meegewerkt als Gerrit Kouwenaar, Bernlef, Jan Cremer, Kees van Kooten, Jules Deelder, Bart Chabot, Anna Enquist, Joost Zwagerman en Tommy Wieringa. Ook de zondag overleden dichter Simon Vinkenoog schreef een gedicht, getiteld 'Ik heb, tot mijn schadelijke schande'.



Deze week verschenen bij De Bezige Bij al twee andere boeken om de bijna 80-jarige schrijver en dichter te eren.



Het betreft Dichter, een 700 bladzijden tellend boek waarin alle gedichten van Campert zijn verzameld, en Verrukkulluk, waarin drie romans zijn gebundeld.



Feest



Boekhandel Athenaeum in Amsterdam organiseert op zaterdag 15 augustus een informele feestelijke bijeenkomst voor Remco Campert.



Enkele dichters die een bijdrage hebben geleverd aan Poëzie is een daad zullen er hun gedicht voordragen.



Uitgeverij De Bezige Bij organiseerde vijf jaar geleden voor de 75e verjaardag van Campert nog een feest in De Kleine Komedie in Amsterdam. Voor het bereiken van de nieuwe mijlpaal hoefde dat van hem niet zo nodig, aldus de uitgever.



Bron: ANP
Laatst bewerkt doorDettie_3.

Graag Inloggen deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
16 jaren 11 maanden geleden #10258 door Librije
Beantwoord door Librije in topic Re: bericht
Het komend seizoen zal Remco Campert (na een onderbreking van vele jaren) weer op een kleinschalige tournee door Nederland gaan. Een soort reünie. (In Vlaanderen trad hij de laatste tijd nog wel af en toe op. Bij deze tour wordt nu alleen Antwerpen aangedaan.)



Van de site van Luxor - Rotterdam:

Twintig jaar geleden stonden Remco Campert, Bart Chabot en Jan Mulder voor het eerst gezamenlijk in het theater om voor te lezen uit eigen werk. De drie schrijvers delen een unieke humor, trefzekere stijl en een voorkeur voor ironische en melancholische gedichten, verhalen en romans. Een ‘mystery guest’ completeert het wonderlijke gezelschap. Maak het mee in het programma Tot zoens.

Het omvangrijke oeuvre van Remco Campert is vaak bekroond. Jan Mulder kennen we allemaal als voetbalexpert en mediapersoonlijkheid. Poëtische spraakwaterval Bart Chabot vult hen uitstekend aan. Chabot verliet het theater in 1991, maar Campert en Mulder gingen door tot 1995. Om vervolgens tien jaar lang een dagelijkse column op de voorpagina van de Volkskrant te delen, CaMu. Tijd voor een reünie, met een kleinschalige tournee – Campert is al bijna tachtig.


(Ik heb kaartjes!!)



Voor wie dat ook zien wil, staat hier de SPEELLIJST .

Hetzelfde zien

Maar het zò zien

Zoals niemand het zag

(J.A. Deelder - Euforismen

Bezige Bij, 1991)

Laatst bewerkt doorLibrije.

Graag Inloggen deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
16 jaren 11 maanden geleden #10259 door Dettie_3
Beantwoord door Dettie_3 in topic Re: bericht
Hee wat bijzonder dat ze weer gaan optreden.

Ik heb deze drie vroeger gezien. Nog voor de tijd dat Jan Mulder veel op tv was.

Tussen de cynische Jan Mulder en de drukke Chabot was Remco Campert een man die een soort rust en autoriteit uitstraalde. De zaal werd gelijk stil.

Geniet ze Librije.



Dettie
Laatst bewerkt doorDettie_3.

Graag Inloggen deelnemen aan het gesprek.

Tijd voor maken pagina: 0.500 seconden